Znane miejsca Florencji

Florencja to jedno z tych włoskich miast, które zachwyca od pierwszego wejrzenia i sprawia, że nie chcemy tego miejsca opuszczać. Mieszkańcy miasta szczycą się faktem, że to właśnie tutaj narodziła się epoka renesansu – jedna z najpłodniejszych pod względem sztuki epok w historii świata. To również Florencja stałą się w pewnym momencie miejscem pobytu najwybitniejszego artysty, tj. Leonarda da Vinci. Miasto obfituje w szereg zabytków i atrakcji, które nadają mu konkretnego charakteru i niepowtarzalnego klimatu. Florencja co zwiedzać?

Najbardziej znana atrakcja Florencji

Z całą pewnością do najbardziej znanych miejsc w całym mieście zalicza się słynną katedrę Santa Maria del Fiore, znaną również jako Duomo. Warto wiedzieć, że to jeden z największych kościołów na całym świecie, zajmujący zaszczytne czwarte miejsce i wizytówka całego kraju. Dobrą informacją jest, że wejście do samej katedry jest bezpłatne, choć trzeba już zapłacić za zwiedzanie miejsc wchodzących w skład tej cudownej budowli. Wielu turystów jednogłośnie podkreśla, że to właśnie kopuła jest najważniejszym elementem katedry. Jest okazała i faktycznie zapiera dech w piersiach. Pomysły jej realizacji przypadają jeszcze na XV wiek. Zwiedzanie kopuły wiąże się z pokonaniem ponad czterystu schodów, aczkolwiek gra warta jest świeczki. Jednocześnie warto udać się również do krypty znajdującej się pod katedrą. To tutaj będziemy mogli z bliska przyjrzeć się archeologicznym wykopaliskom.

Atrakcje cieszące się złą sławą

Na słynnym placu Duomo znajdziemy znacznie więcej atrakcji, choć nie wszystkie kojarzą się z dobrymi momentami włoskich rodzin. Loggia del Bigallo to budynek, który niegdyś znajdował się w rękach charytatywnych organizacji. To właśnie tutaj matki, które z różnych powodów nie mogły lub nie chciały, oddawały swoje narodzone dzieci pod opiekę organizacji. W tym samym budynku będziemy mogli udać się na spacer po muzeum Bigallo, choć warto pamiętać, że w niedziele jest ono otwarte znacznie krócej niż w pozostałe dni.