Norweskie fiordy – warto je zobaczyć

Norweskie fiordy oferują niesamowite krajobrazy, które warto zobaczyć na żywo. Jest to symbol Norwegii, który został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jeśli lubisz odpoczywać ciesząc się świeżym powietrzem i pięknem przyrody, powinieneś umieścić norweskie fiordy na liście miejsc do zobaczenia. Więcej informacji na temat tej atrakcji znajdziesz w kolejnych akapitach.

Norweskie fiordy

Pierwszy fiord norweski warty zobaczenia to Naerofyjord jest to jeden z najpiękniejszych fiordów, który powinien zobaczyć każdy pasjonat pięknych widoków. W jego pobliżu można podróżować statkiem przez niemal cały rok. Kolejny norweski fiord to Geirangeford. Wygląda niesamowicie, a efekt wzmacniają okazałe wodospady. Tutaj można poczuć prawdziwą potęgę natury. Najdłuższy fiord na świecie to norweski Sognefjord. W niedalekiej odległości znajduje się także największy lodowiec kontynentu Europejskiego. Królowa fiordów, która także wzbudza zachwyt to Hardengerfjord. Góry w otoczeniu są pokryte roślinnością, a widok naprawdę zachwyca. Ostatni piękny fiord, który warto podziwiać to Lysefjord. Jeśli lubisz malownicze obrazy, na pewno się nie zawiedziesz.

Wycieczki

Jeśli wiesz, że fiordy norweskie wycieczka to dla Ciebie interesujący temat, ten fragment artykułu zawiera najważniejsze dla Ciebie informacje. Najlepszy czas na zwiedzanie norweskich fiordów to początek lata. Wówczas przyroda zachwyca najbardziej, temperatury są przyjemne a dzień długi. Takie warunki stwarzają wiele możliwości, warto je wykorzystać. Warto jednak pamiętać, że wszystko zależy od oczekiwań. Również zima oferuje wiele możliwości, chociaż niskie temperatury i duże ilości śniegu to coś, co nie każdy lubi. Jeśli chcesz podziwiać piękną zorzę polarną i poczuć prawdziwie zimowy klimat, miesiące zimowe będą odpowiednie na wycieczkę do Norwegii. Jeśli zaś chcesz cieszyć się przyjemną pogodą i nie lubisz tłumów turystów, dobrą porą na zwiedzanie norweskich fiordów okaże się wiosna.